חומר ורוח - הבלוג

ספטמבר 10, 2014

חומר ורוח – אודות הבלוג

bird-3

מדברים על זה הרבה בשנים האחרונות, על הקשר בין הגוף לנפש, על הצורך למזון טוב לגוף, על הצורך למזון נכון לנפש, על החומר שמבטא ומעגן את הרוח , על הרוח שנמצאת בכל דבר חומרי ואם ניתן לה להתגלות יצמחו לנו כנפיים.

יש אנשים שרגילים שרוב האפיקים בחייהם מושפעים מאחד משני קצוות החבל: או חומר, או רוח. והקצוות שונים כל כך, מושכים לכיוונים מנוגדים ואחד מהם מכריע. ולפעמים כמו משה רבינו במדבר שראה את הסנה "בוער ואיננו אוּכָּל" אפשר לראות איך יש ריקוד אמיתי משותף של חומר ורוח בלי שיכריעו ארצה אחד את רעהו.

חלון לפרשה

כמו על כל דבר בחיים גם על פרשות השבוע כל קורא מתבונן דרך חלון שכרגע משמעותי בחייו. פעמים אדם רואה דרך המקצוע שלו. אם אתה עורך דין – יצודו את עיניך פרשיות צדק אנושי וחברתי. אם אתה פסיכולוג- אולי תתבונן דרך חלון היחסים: בין הורים וילדים, בין אחים, בין בני זוג. לעיתים ישתנה החלון דרכו אני מתבוננת בין אם אני גבר או אישה- הסתכלותי תהיה שונה ומושפעת מכך. או על פי מה שמעסיק אותי כרגע בתקופה זו בחיי יהיה החלון שינחה את עיני וליבי על פני הפרשה.

windows-jerusalem

 

גם לי יש "חלון לפרשה" משלי, חלון של "חומר ורוח". כמעצבת פנים ואוהבת עיצוב אני רואה הקשרים עיצוביים בפרשה. אני מסתכלת דרך צבעים וצורות, דרך טקסטורות . העין שלי צדה את בעלי המלאכה, את הבתים ,התמונות, הכלים וכל שאר היצירות המופיעות בפרשה.

כנפיים בחלון
רציתי לתת לכם ידידי היקרים, כנפיים שקופות, לעמוד כציפור קטנה על אדן החלון, לשתף אתכם בהתבוננות הזו.
להזמין אתכם אוהבי העיצוב, לפתוח חלון חדש לעולם העיצוב ולהתחדש דרך פרשות השבוע מן התכנים והמשמעויות המונחות בכל פרשה.
ואתכם, הקוראים והלומדים מדי שבוע בפרשה אני מזמינה להציץ על הפרשה, הפעם, דרך החלון העיצובי שלי…
לחבר חומר ורוח.

אהבתם את הפוסט? שתפו!

תגובה אחת על “חומר ורוח – אודות הבלוג”

  1. מאת נטי:

    שלום, במסגרת פרוייקט הנקרא \"תנך ואומנות\"ערכתי עבודה על המפגש בין יוסף ואחיו בפרשת ויגש.במהלך העבודה נחשפתי לשני הכוחות שמלווים את ההסטוריה כולה של עם ישראל- החומר והרוח.כעת אני מחפשת דרך להציג את הניגודיות הזאת ובו זמנית גם את השילוב בין החומר לרוח בדרך אומנותית..אשמח לעזרה! תודה!

השארת תגובה

buy essay english essay writing write essay for me online essay writer