חומר ורוח - הבלוג

יוני 6, 2016

בת מצווש מהסרטים – בת מצווה חלק ב'

מסר מאמא – לכבוד מסיבת בת המצווה של הלל לוברבום

ערב טוב לכן בנות משפחה, ערב טוב לכן חברות ומזל טוב לך הלל יקרה.
אני אקצר מאד בדברי כי התפקיד הראשי על הבמה היום הוא שלך, הלל.
רוצה טיפה לשתף אתכן בנעשה "מאחורי הקלעים" של האירוע היום. בטח חלקכן או רובכם התפלאתם על כך שההזמנה לבת המצווה כמו גם כל העריכה של השולחנות וכל האווירה מסביב היא ממש מהסרטים. ובעצם מה לכל האווירה הזו ולבת מצווה?

הזמנה-להלל

אז אשתף אתכם במשהו קצת אישי.  נכון שזכינו בהפעלה של "חוויה מהסרטים" מתנת הלל הפקות, וגם בדי ג'יי מתנה, ובסך הכל זה נורא כיף לזכות בכזו מתנה יקרה ומיוחדת, בכל זאת היתה לנו התלבטות. התלבטנו האם מתאים לחגוג את המעבר של הלל מילדות לבגרות, ואת הרגע המיוחד שבו היא מתחייבת במצוות בפעילות ואווירה מהסרטים? תגידו, מה אנחנו חיים בסרט?

BP8A3306

אבל בנות יקרות, ובעיקר הללי יקרה אני רוצה לומר לכן שחשבנו על זה והגענו למסקנה שכן, דווקא הכי מתאים, כי החיים שלנו הם פשוט סרט. לא פעם קראתי ואפילו שמעתי מאנשים שחוו מוות מוחי במשך כמה דקות או יותר, שהם סיפרו שראו את החיים שלהם רצים להם במהירות כמו סרט. כולל מה הם עשו, איך הם דיברו, התנהגו, התלבשו וכו' וכו'. אני לא יודעת מה בדיוק קורה אחרי שהחיים רצים כמו סרט והנשמה נפרדת מהעולם כי מי שבסופו של דבר נפרד מהעולם עוד לא חזר משם… אבל אני יכולה לדמיין שבבית דין של מעלה שופטים את הסרט של החיים שלנו, וכנראה קצת יותר בכובד ראש מהשיפוט שהיה לנו כאן היום… עם כל הכבוד ותודה לשופטות הנהדרות.

BP8A3308

בעצם לכל אדם יש סרט של החיים. כן כולנו חיים בסרט. מהיום הללי, אם ישאלו אותך: את חיה בסרט? תגידי כן!! ותדעו לכן בנות, כל סרט מתחיל עם פרסומת. ובפרסומת יש ילד חמוד או ילדה מתוקה שאפשר לאכול אותם ממש. והם רוקדים ושרים במסיבת סוף שנה בגן, ובמסיבת סידור ובמסיבת חומש ובמסיבת בלט, ואז נגמרת הפרסומת, כן ככה בגיל 12 / או 13. ואז מתחילה הדרמה! מתחיל הסרט האמיתי. מה יהיה בסרט הזה? האם הסרט יהיה על בחורה מדהימה, ישרה, טובת לב, מאירת פנים, משתדלת לשאת חן וחסד בעיני אלוקים ואדם  או על אחת מפונקת ואנוכית, או אולי סתם עצלנית או נצלנית, ואולי אולי…חס וחלילה מרשעת ואכזרית?!

כל אחת ואחת מחליטה מה יהיה בסרט שלה. את איזו דמות היא תגלם. ואגב, את חלק מדמויות המשנה בסרט היא יכולה גם לבחור. ועוד דבר חשוב שצריך לדעת, לכל סרט יש במאי והוא יכול לקחת את הסרט למקומות בלתי צפויים. הוא יכול לגרום לשחקן הראשי להיות חולה פתאום לא עלינו, או לשחקנית הראשית להתעשר באופן מפתיע. בגדול הוא זה שבעיקר מחליט עם הסרט יהיה קומדיה או חס וחלילה טרגדיה. ולכן חשוב לשמור עם הבמאי על קשר קרוב קרוב!

BP8A3311

אז הללי מתוקה שלי, כעת הפרסומת הסתיימה לה.  וב"ה הפרסומת שלך הייתה אחת המתוקות… עכשיו מתחיל הסרט הגדול והאמיתי. אני בוטחת בך שתהיי שחקנית מצוינת, רגישה ובוגרת. שתהיי מחוברת לדמות שלך, ולתפקיד שבשבילו הגעת לשחק בסרט הזה. שהקהל שיראה את הסרט יאהב אותך, ותסתדרי טוב עם כל שחקני המשנה. אני מתפללת שהבמאי של כל הסרטים, הלא הוא ריבונו של עולם, יראה איך שאת עושה תפקיד מצוין ואת תחושי שהוא תמיד לצידך, ברגעי הזוהר היפים וגם ברגעים היותר קשים.

ורק עוד בקשה קטנה. תשתדלי לא לשכוח אותנו, את אבא ואותי, תשאירי גם לנו תפקיד נחמד בסרט שלך. סגור?

הלל

אהבתם את הפוסט? שתפו!

15 תגובות על “בת מצווש מהסרטים – בת מצווה חלק ב'”

 1. מאת אלונה:

  אביבה – זה אחד הפוסטים הכי מרגשים שלך שקראתי עד היום.החיבור בין נושא הסרטים למהות כל כך ערכית ומיוחדת פשוט מקסים!מזל טוב להלל ובהצלחה בסרט של החיים…

 2. מאת שלי פדן לורבר:

  כתבת מקסים – מזל טוב!

 3. מנקודת מדומיינת, אם הייתי קולנוענית – אני משערת שסרט זה יצירה עם עומק, ערך, כוונה, וגם סיפור ודרמה כדי להעביר את המסר. מתארת לעצמי שאלה דברים שאת מתחברת אליהם, והלל גם?:) המון מזל טוב, שמחה, אושר וסרטים מלאי אמת ויופי

 4. מאת יונית:

  היתי נוצרת.לנצח את דברייך ומעבירה מאם לבת במשפחה. כל כך יפה כתבת! הרגשתי שאני ממש בארוע.. התרגשתי לקרא. מזל טובים.

 5. מאת אילנה:

  איזה מרגש אביבה וכמה עומק יש באנלוגיה.
  שיהיה במזל טוב להלל וגם להורים.
  לפי מה ששמעתי קדמו לזה חגיגות מעניינות לא פחות בטיול שלכם.
  לגמרי אימצתי

 6. מאת מיה שגיב סלומון:

  אביבה, איזו הקבלה יפה וקולחת! כמה יפה כתבת. אני בטוחה שהלל תשאיר לכם מקום של כבוד בסרט שלה, כי אתם מצטיירים כהורים משקיענים ומפרגנים כל כך. מזל טוב!

 7. מאת מלי לבנשטיין:

  אביבה זה מהממם ! זה משהו להעביר לדורי דורות כל אחת והסרט שלה זה מקסים ואני בטוחה שהלל התרגשה לפחות כמוך, הרגיש כמו לשבת באולם איתכם. מזל טוב ורק בשמחות

 8. מאת טליה:

  אביבה קודם כל שיהיה מזל טוב! כמה מרגש זה נראה לי לחגוג בת מצווה של הילדה שלך! (יש לי עוד 8 שנים לגלות…

השארת תגובה

buy essay english essay writing write essay for me online essay writer