חומר ורוח - הבלוג

נובמבר 5, 2014

הכנסת אורחים- יצאת מדעתך? – פרשת וירא

מי ירצה להיות אורח שלי אחרי כותרת כזו? אבל האמת שלצאת מדעתך זו הברכה שהאורח מביא. אני רגילה לעצמי. לתפיסות שלי, להרגלים שלי, ופתאום אורח, מזמין אותי להיפתח, להקשיב, ללמוד דברים חדשים, להעז, לשנות. ולא סתם פגישה בבית קפה או מקום ניטרלי אחר, אלא בתוך הבית שלי. מסביב לשולחן שלי. לצאת מדעתי, לצאת מנוחותי.

matter-spirit-vayera-1

 

 מורה טוב מורה לחיים

מורה טוב הוא זה שמלמד אותך משהו שנשאר לכל החיים וגם משהו על החיים עצמם.

ומי גדולי המורים להכנסת אורחים? אברהם ושרה, כמובן.

אברהם יושב "פתח האוהל כחום היום". רש"י מספר לנו שאברהם ישב שם בצורה מכוונת "לראות אם יש עובר ושב ויכניסם בביתו"

"והנה שלושה אנשים.. וירץ לקראתם.. יוקח נא מעט מים.. ואקחה פת לחם וסעדו ליבכם אחר תעבורו.. וימהר .. אל שרה.. לושי ועשי עוגות.. ויקח בן בקר רך וטוב.. ויקח חמאה וחלב".

אברהם מציע מים ולחם ובפועל יוצאים אברהם ושרה מגדרם וטורחים רבות להכניס את האורחים שבסופו של ענין הביאו איתם בשורות טובות מאד "למועד אשוב אליך כעת חיה (בזמן הזה שנה הבאה) ולשרה בן".

 

חדר אורחים

איזה שם יפה. פשוט וישיר, אולי לא "קופירייטרי" אבל מלא אהבה. אני בונה בית לי, למשפחתי ושומרת פינה של ציפייה – מתי יבואו האורחים? ומה יהיה בו כדי שהאורחים ירגישו בבית?

להרגיש בבית זה לא אומר שיחכו להם ערימות כביסה על הספה הנפתחת… זה אומר להגיע לחדר מסודר, למיטה מוצעת, כזו שנותנת לאורח תחושה שמישהו חיכה לו, ושמח על בואו.

לא תמיד יש בבית חדר שמור לאורחים, או שירותים נפרדים עבורם. בדירות הישראליות שלנו לרוב בני הבית המארחים מפנים להם מקום בחדר הילדים או בחדר העבודה. לפעמים, יש את הצורך בנגיעה העיצובית ובתכנון מדויק כיצד לסדר מיטות נוספות בבית בלי תחושת צפיפות מעיקה. היכן לאחסן מזרונים לשעת הצורך, כסאות נוספים לשליפה, ואיזה שולחן לקנות שיוכל לגדול כשנוספים סביבו אורחים.

matter-spirit-vayera-5
 מיטה זוגית נפתחת מהקיר של milano bedding

 

matter-spirit-vayera-3
 מיטת קומותיים נפתחת מהקיר של- milano bedding

 

 

חדר אוכל- לא בקיבוץ בלבד

במונחים ישראליים יש מטבח, יש סלון ויש "פינת אוכל", כאילו האוכל בחיינו היהודיים הוא איזו שהיא פינה קטנה שצריך לזרוק לה עצם.

לעומת זאת, הקונספט של  "דיינינג רום" (Dining Room)– חדר סעודה, מצביע על הבנה שההתרחשות סביב שולחן האוכל היא משמעותית ביותר! גם למשפחה וגם לאורחים. כמו שצריך חדר לאמבטיה, חדר לשינה, חדר לכביסה וחדר לטלוויזיה (חדר לטוסטר אין?)

matter-spirit-vayera-4
 Dining Room- מתוך הבלוג the inspired room

 

במטבח של סבתא

אז נכון שאפשר לספר על חדרי אוכל מהודרים שבהם מתקיימות ארוחות משפחתיות קרות וריקות, ולעומת זאת על שולחן מטבח קטן אצל סבתא או חברה טובה שכל הטוב שבעולם, כל השיחות והקפה אל תוך הלילה, קורה שם. אבל אפשר שתהיה גם רחבות ומקום מכובד שיאפשר לאורחים ולמארחים מרחב נוחות ליצירת הקשר. וגם אם אין "חדר סעודה" נפרד וגדול צריך לראות בעין עיצובית איך לתכנן את פינת האוכל שתאפשר להגדיל שולחן, להוסיף כסאות ולתת תחושה של מקום פיזי ומקום בלב.

matter-spirit-vayera-2
שולחן אקסטרים של zaga- נפתח משני מ' ועד שישה מ' בשמונה שלבים
 matter-spirit-vayera-8קונסולת שולחן של עץ המשאלות- שידה הנפתחת לשולחן אירוח

 

 

אירוח בפרטים הקטנים

אין כמו לבוא לשבת ולמצוא בדירה שמיועדת לנו האורחים עוגה יפה ופתק אישי, או אולי סבונים קטנים ומגבות רקומות מקופלות על כל מיטה. הודעה שאומרת לנו את הסיסמה לאינטרנט האלחוטי…

matter-spirit-vayera-6
 הסבונים נמכרים בחנות של houzz                           המסגרת מ OurWonderfulLife

 

 

matter-spirit-vayera-7

התמונה הימנית- מתוך הבלוג tatertots & jello       התמונה השמאלית- מגבות נייר מודפסות של bed bath & beyond

 

עוד טיפה מחשבה וסטיילינג יכולים לתת לאורח תחושה חמה ומיוחדת, תחושה שקצת יצאנו מדעתנו!

 

 

אהבתם את הפוסט? שתפו!

השארת תגובה

buy essay english essay writing write essay for me online essay writer