חומר ורוח - הבלוג

יוני 11, 2015

לחיים ! – פרשת שלח לך

עיקרה של פרשת שלח הוא חטאם של המרגלים. בבלוג שלי אני משתדלת להתמקד בנושאים של עין טובה והצמחה, ולכן בפוסט הזה אני אתמקד באמירה שהעלו עמם יהושע בן נון וכלב בן יפונה "טובה הארץ מאד מאד" (יד' ז')

שמתי לב שמכל הדברים שהמרגלים תרו אחריהם בארץ לענבים יש מקום מיוחד. ראשית עוד כשהמרגלים מקבלים הוראות מה עליהם לעשות כבר מוזכר: "והימים ימי ביכורי ענבים" ובהמשך בתיאור מסעם, "ויבואו עד נחל אשכול ויכרתו משם זמורה ואשכול ענבים אחד וישאוהו במוט בשנים.." (יג' כג') גם מעצבי הלוגו של משרד התיירות ראו לנכון לשווק את טוב הארץ דרך דמותם של המרגלים נושאי האשכול הפורה.

kerem

 

היין הישראלי כבר מזמן לא "יין פטישים" של קידוש ליל שבת בצבא אלא מזוהה עם תחרויות יין וגורמה תוצרת הארץ הטובה ממורדות הגולן עד שפלת יהודה.

עם עליית המעמד של היין ושתייתו בארץ, מוצאים חובבי היין דרכים שונות לאחסן את היין ולהציג את הכוסות היפות והאביזרים הנלווים בדרכים עיצוביות ויצירתיות.

wineryתמונה ימנית – instagram        תמונה שמאלית – ARCave

 

winery-2papro wine cellars

 

bottle-of-wineתמונה ימנית –  Etsy      תמונה שמאלית – Etsy

 

ענבי הגפן בענבי הגפן

אמנם, במסיבת האירוסין שלי ושל בעלי (לפני המון המון זמן) נדמה לי ששרו את השיר "ענבי הגפן" אבל למעשה כשהחלטנו על ארוסינו הרמנו לחיים עם טעם החיים האמיתי… "קוקה קולה". אתם מבינים ששנינו איננו מחובבי טעמו של היין, ועדין כמוטיב עיצובי הוא עמוק ועשיר, בקבוק יין וכוסיות יין מוסיפים יופי לשולחן ערוך ואם האורחים יישתו… למי אכפת?

wine-on-tableתמונה ימנית – club doctissimo  תמונה שמאלית – thats so yummy צילום: Steve Giralt

 

with-flowersEtsy

השבוע חגגנו לבנינו היקר נועם, את בר המצווה שלו בסימן "טובה הארץ מאד מאד" בשבת הקרובה בעז"ה הוא יעלה לתורה ויקרא את פרשת שלח. מאחלת לך נועם המתוק המון הצלחה  ומרימה לכבודך כוסית. לחיים!

1תמונה ימנית – Etsy     תמונה שמאלית – ebay

 

2תמונה ימנית – Etsy      תמונה שמאלית – Etsy

3תמונה ימנית – style me pretty    תמונה שמאלית – Etsy

 

 

בית ופזמון – שיר לפרשת שלח / אסתי שדיאור

יין, הרמת כוסית, שמחות…. – כל אלה זועקים "לחיים!", ואת כל אלה יש בשפע בשיר האהוב מתוך "כנר על הגג" בביצועם המופלא של נתן דטנר ושחקני התיאטרון הקאמרי.

שיהיה לחיים טובים, לשלום ולשמחה – "לחיים!".

אסתי שדיאור, בוגרת החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, מנחה מעגלי שירה בציבור לנשים, ופעילויות חברתיות ולימודיות בנושא הזמר העברי. 054-5665050

 

 

 

אהבתם את הפוסט? שתפו!

תגובה אחת על “לחיים ! – פרשת שלח לך”

  1. מאת נועם:

    אמא, פוסט יפה. תודה על הברכה. ממני נועם

השארת תגובה

buy essay english essay writing write essay for me online essay writer