חומר ורוח - הבלוג

אוקטובר 7, 2014

לצאת מהבית – חג הסוכות

matter-spirit-sukot-4

"הקבלן אמר שיש מרפסת סוכה"

התפיסה שבונה "מרפסת סוכה" יסודה בהבנה של נוחות ופרקטיות. היא מקלה על היציאה לסוכה, מקלה על הגשת האוכל ועל הבאת ופינוי המזרונים למקפידים גם לישון בה.
"המהדרין" בנוחות יוצרים חור בתקרת הסלון או המטבח (אלו שלא זכו לשכנים מעל הראש) ובבוא חג הסוכות הם פותחים את הפתח בתקרה והנה הופך הסלון לסוכה.. פרקטי מצד אחד אבל קצת מפספס את התחושה של הארעיות… של היציאה מחוץ להרגל, של בחינה מחדש את הביטחון והאמונה במי שציווה אותנו לצאת קצת מביתנו. שתכלס' זה כל הקטע. לא?
אז יצאנו..

matter-spirit-sukot-1
חוות נאות

 

לילה ביוון לילה בטוסקנה

כשאני יוצאת מן השגרה לנופש, להחליף אוויר ואווירה אני מחפשת בתוך ים הצימרים שמציף את הארץ מצפון לדרום מקום מיוחד.
אני אוהבת להתארח, ולטעום אפשרויות עיצוביות שונות אז במקום לנסוע ליוון ללילה או לטוסקנה ללילה אחר, אני מחפשת בנרות – כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, צימרים בעיצוב שונה, מוקפד. עם אווירה, עם אמירה. אני כמובן שמה לב לכל הפרטים הקטנים והעיצוביים ואם זה לא נראה לי ב 100% אז שמישהו אחר יתארח שם…
לשילוב הייחודיות של חג הסוכות עם נופש זוגי או משפחתי יש צימרים ברוח מדברית, סוכות ענפי דקלים ורוח חמימה של "סוף סוף סוף הקיץ שורקת במרפסת", פרגולות אל הנוף הפתוח ואוירה של אבותינו בתנאים מודרניים..

matter-spirit-sukot-2
 כפר הנוקדים

 

matter-spirit-sukot-3
חוות נחל הרועה
 matter-spirit-sukot-8
חאן בארותיים

 

גם לארח אצלי אני אוהבת מאד, לתת לאחרים את ההרגשה של נופש בתחושת בית, לחוות למשך כמה ימים תחושה של מקום אחר.

 
לצימרים שלי שתי פינות..
אז בחצר הירושלמית הפורחת שלנו אני מארחת בשתי דירות נופש יפיפיות ושונות בסגנונן מאד זו מזו. אחת בסגנון מרוקאי ואחת מודרנית.

matter-spirit-sukot-7אורחן המלך

 

האהבה שלי לעיצוב היא רבת שנים וגלגולים, אבל בהקמה ובעיצוב הצימרים שלי פרחה בי אהבה זו, ביתר שאת, ומשם התחיל המסע העיצובי שלי שעליו עוד אספר לכם בפוסטים הקרובים.

matter-spirit-sukot-6 החצר שלנו

 

אושפיזין
ובינתיים כולכם מוזמנים בחג הסוכות להיות אושפיזין אצלינו בסוכה באותה חצר יפה, אמנם היא לא בסגנון טוסקני או יווני אבל מיוחדת, ומלאת השראה ואהבה..
ואחרי החגים… אפשר להזמין מקום לסתיו או לחורף, "באורחן המלך" לכם, או לקרוביכם המתכננים להגיע לארץ ורוצים להתארח בירושלים במקום שבו נופש ועיצוב נפגשים.

 

אהבתם את הפוסט? שתפו!

השארת תגובה

buy essay english essay writing write essay for me online essay writer