חומר ורוח - הבלוג

דצמבר 10, 2014

לרדת מהפסים  – פרשת וישב

"וישראל אהב את יוסף מכל בניו כי בן זקונים הוא לו". ומה נותנים למי שאוהבים כל כך ?            "ויעש .. כתונת פסים" (בראשית לז' ג')

matter-spirit-Vayeishev-7
מתוך country living

 

כתונת הפסים הזו, שהייתה לסמל האהבה המיוחדת, היא זו שהייתה גם הטריגר לשגר את קנאת האחים של יוסף, למעשה המכירה הקשה. ואומר לנו המדרש דבר מדהים: "פסים שמרמזים על צרותיו, שנמכר לפוטיפר ולסוחרים, לישמעאלים ולמדיינים" (רש"י במקום). יעקב עושה ליוסף כתונת של אהבה אבל ארוגים בה קורותיו הקשים שעוד יבואו. פסים פסים!! – דע לך בני, שלא הכל "ילך חלק" יהיו פסים.  זמן כזה, וזמן אחר.

פסים אינם טרנד בר חלוף, הם מוכיחים את עצמם כקלאסיים כבר הרבה שנים.  אולי כי יש לפסים כוח מיוחד עוד מימי יוסף. פסים, שוברים את הרצף, מכריחים את העין לחכות להפתעה, אי אפשר להיכנס לאוטומציה, העין לא יכולה להשתעמם. פסים "עושים את העבודה" אם הם מוגשים כתבלין ובאים באלמנטים קטנים: קיר אחד צבוע בפסים, כורסה, כרית או וילון,

matter-spirit-Vayeishev-1
 כרית- Etsy   שטיחים- ballard designs   וילון- anthropologie

 

 

ואולי דווקא במקום לא צפוי כמו שידה שצבועה בפסים.

matter-spirit-Vayeishev-2
 מתוך the design chaser

 

זה עושה אותי שמנה?

צבע, כיוון, וטקסטורה של הפסים יכולים לתת מראה שונה: פסים בצבעים קרים ועזים כמו שחור ולבן, או כחול כהה עם לבן יתנו מראה קלאסי.

matter-spirit-Vayeishev-3
 מתוך luxo living

 

 

צבעים רכים, פסטליים כמו צהוב בהיר ותכלת, או בז' עם שמנת, יתנו מראה כפרי.

matter-spirit-Vayeishev-4
 הכורסא מתוך האתר של ליאת הדס         מהאתר של graham & brown

 

 

ופסים מכל מיני צבעים ואולי גם עוביים שונים – יַשרו אוירה כיפית, יכניסו מקוריות ושמחה לחלל.

matter-spirit-Vayeishev-5
שולחן של kare design

 

את "תורת הכיוונים" כולנו מכירים (ובעיקר מכירות) טוב טוב מבגדים: פסים לאורך יוצרים מראה ארוך, גבוה רזה ואלגנטי יותר. קיר עם פסים לאורך- נותן אשליה אופטית של תקרה יותר גבוהה ומגדיל את החדר. ופסים לרוחב "משמין"- ומה שלא בא לך בבגד, יכול לעבוד מצוין בספה- ספה עם פסים לרוחב תראה מלאה, רכה ומזמינה יותר. צריך לדעת להחליט מה נכון יותר לכל פריט ולכל חלל.

matter-spirit-Vayeishev-6

טפטים עם פסים של מטפטים

 

אפשר ליצור מראה פסים מיוחד שנוצר מהדגשה של טקסטורה בלבד. פס חריטה או הבלטה בין פס לפס.

עוד דרך להשתמש בפסים בעדינות בלי לעורר יותר מדי תשומת לב (להיות עם להרגיש בלי) זה כששני גווני הפסים אינם קונטרסטיים אלא רכים, העובי צר יחסית והמעבר ביניהם אינו חד ובולט, מתאים במיוחד באריגים, בטקסטיל. (עוד המון תמונות של פסים בלוח הפסים שיצרתי בפינטרסט שלי – אל תפספסו !)

סלט חסה עם מנגו

פעם ללבוש פסים עם נקודות היה נחשב לחוסר טעם משווע, כמו לשים מנגו בתוך סלט חסה. הפוסט מודרנה שחררה את הזוועות האופנתיות האלה והתירה פיוז'נים מעניינים וחיבורים חדשים. פסים עם נקודות או הדפס פרחים יכולים להיות משלימים ויפים מאד אם הצבעים תואמים ואם יש התכתבות מעניינת בין שני ההדפסים.  כך הפסים קצת פחות בולטים ויותר משתלבים.

matter-spirit-Vayeishev-8
טפט נקודות שחור לבן- Etsy

 

אילו רק אַחֵי יוסף היו מבינים את זה ומשתלבים יחד אִתו…

 

 

גם אתם רוצים להוסיף פסים בבית? קישור להדרכה מצולמת לצביעת קיר פסים:

אהבתם את הפוסט? שתפו אותי…

 

אהבתם את הפוסט? שתפו!

השארת תגובה

buy essay english essay writing write essay for me online essay writer