חומר ורוח - הבלוג

מרץ 23, 2016

על חומר ועל רוח – מיתוג חדש

וינטאג' – ברוח של פעם

אני אוהבת כל דבר שיש בו טעם של פעם, במיוחד מכשירי חשמל כמו אלו שהיו בבית של סבא וסבתא. מקררים ישנים (אלה עם הידית שמושכים) תנורים, מכונות כתיבה, מכונות תפירה, טלפונים, והכי הכי מאווררים. באולם התצוגה של סטאר מעבר למבחר הענק של מאווררים שהם מוכרים כיום, ישנה תצוגה של כל הדגמים הישנים שהם ייצרו מאז 1948. לא מזמן, כשהלכתי לבחור מאווררים ללקוחות שלי בחנות של סטאר מצאתי עצמי כל כמה דקות בוהה בדגמי הוינטאג' המוצגים בקצה החנות. מספר פעמים שאלתי את נציגי המכירות (בכל פעם נציג אחר, ובסגנון קצת אחר, שלא יעלו על זה שמשהו אצלי השתבש) האם ניתן לרכוש את אחד המאווררים הישנים הללו? האם ברור שהמאווררים הישנים הם רק לתצוגה?  האם הם ממש בטוחים שאין אפשרות לקנות? בכלל? אפילו לא דגם אחד?!!

ללא-שם-1

לופט געשעפט

הזיכרון הראשון שלי ממאוורר הוא מאוורר ידני קטן שהגיע מארצות הברית הישר לידי הקטנות. אז עוד לא ייבאו מוצרים בקצב סיטונאי מארה"ב. והמילים "זה מאמריקה" הילכו קסם עלינו. דודי לייזער  האהוב שהגיע לבקר מארצות הברית לא הגיע עם מתנות גדולות, הוא ידע לפנק אותנו האחיינים עם דברים קטנים אבל שטעם "הגולדענע מדינע" טבוע בהם חזק: סוכריות וממתקים, "פרסים" קטנים, פיצ'פקעס כאלה אותם חילק לנו במהלך ביקורו. בכל יום, הוא היה שואל אותנו שאלות על פרשת השבוע או על משהו אחר שאנחנו לומדים עליו בגן או בבית הספר ו"בתמורה" לתשובתנו היה מחלק פרסים. הפרס הכי שווה היה מאוורר קטן ש"בבטן" שלו הייתה סוללה, וכשהזזנו את הכפתור קרה אותו דבר מופלא והמאוורר החל להסתובב ולעשות ר-ו-ח ! ה"פלא" הזה כנראה עלה בזמנו דולר או שניים אבל אותי זה הרשים כאילו היה שווה מאות דולרים!

לפני כשנתיים כשבניתי את האתר החדש שלי והחלטתי שאני הולכת לכתוב בלוג הבנתי שהגיע זמן גם למיתוג חדש. אחרי הרבה מחשבה על הבידול שלי, על מי אני / מה אני / מה מייחד אותי כאדם, כמעצבת פנים, כנותנת שירות, החלטתי לקרוא לסטודיו שלי כמו גם לבלוג שלי "חומר ורוח". הבנתי שהחיבור שלי עם החומר כמו גם עם הרוח הוא הכי אני. האסתטיקה מהצד האחד והמשמעות או הרעיון שעומדים מאחורי, מהצד השני. והחיבור שנוצר בין השניים גורם לי להרגיש שזה כל כך אמיתי ונכון, ושזו אני, הכי אני.

מאז שהבנתי את הדברים ועד שהצלחתי לתרגם זאת לסמל ויזואלי שיבטא את העניין לקח זמן. הרבה זמן. עברתי בין מעצבות גרפיות שונות והרגשתי בכל פעם מחדש שזה לא זה. (וכאן המקום להודות להן על השתדלותן וסבלנותן) עד שיום אחד הרגשתי מה"בפנוכו" שאני בכיוון. זה קרה כשנזכרתי במאוורר הקטן ההוא של פעם ועל רגעי האושר שהוא גרם לי כשהרוח הנעימה נשבה על פני. נזכרתי והבנתי שהמאוורר ההוא, וה"רוח" שלו חייבים להיות נוכחים באיזה שהוא אופן בלוגו שלי.

1+1 = 3 … ואולי 4?

הלוגו שלי מורכב מאותיות שמי AVIVA ומעליהן המאוורר. הביחד הזה הוא חומר ורוח. אותיות ה AVIVA שלא משנה איך תקראו אותם (ישר או ב"ונהפוכו") זה החומר שאני קרוצה ממנו. הטעם, הסגנון, הצבעוניות, החומריות, וכל הפרטים הקטנים. המאוורר זה הרוח שמניע ויוצר את התנועה. אלו הערכים שלי, ההקשבה, הסבלנות והמשמעות שאני מנסה לתת לכל דבר שבו אני נוגעת. ואגב, למאוורר שלי 4 כנפיים – כמס' התחומים שבעסק שלי… *עיצוב פנים  *דירות נופש להשכרה  *בלוג  *וחדש מהאריזה: "אומנות עברית"

mockup-13-590

חומר ורוח לוגו אנגלית הדמיה

בספר ישעיהו יש פסוק יפה שמתאר אלו תכונות יהיו למלך המשיח בעתיד לבוא. (והלוואי שכבר יבוא) "וְיָצָא חֹטֶר, מִגֵּזַע יִשָׁי; וְנֵצֶר מִשָּׁרָשָׁיו יִפְרֶה, וְנָחָה עָלָיו רוּחַ יְהוָה, רוּחַ חָכְמָה וּבִינָה, רוּחַ עֵצָה וּגְבוּרָה, רוּחַ דַּעַת, וְיִרְאַת יְהוָה." (ישעיהו י"א / א) המילה רוח חוזרת על עצמה מס' פעמים ונראית לכאורה מיותרת. אך כשאני חושבת על זה שהרוח היא הכוח המניע, שדוחפת את הדברים ומאפשרת להם ליצור תנועה ושינוי, כמו כנפי ברזל של מאוורר קטן או כנפיים גדולות של טחנת רוח או טורבינה, אני מבינה שגם מלך המשיח שהחומר שלו הוא העצה והדעת, החכמה, הבינה או הגבורה, זקוק לרוח אלוקית שתדחוף את כל החומרים הללו ותכוון אותם גבוה.

אז בסופו של הריון ארוך ביותר, ארוך יותר משל פילה (שלמיטב ידיעתי, הוא הארוך בטבע ונמשך 20 – 22 חודשים. ) נולדו לי בהפתעה גמורה שתיים! נולד לו לוגו חמוד שמתאים לי בדיוק, ויחד אתו נולד רעיון נוסף, גדול, מיוחד, מקורי וחדש לגמרי.

התאומים שלי אינם זהים כלל, אבל ניכר שיש בהם את אותם הגֵנים. שמחתי להציג כאן את הלוגו החדש שלי (בהזדמנות זו תודה לחברתי היקרה אילנה מסטודיו ללה על עבודה נהדרת ועל הסבלנות הרבה)  ואת ה"תאום" שהוא גם הכנף החדש (הרביעי) של המאוורר שלי, תוכלו ודאי לפגוש בפוסטים הבאים. כאן רק אגלה שמדובר ביצירות גרפיות המודפסות על חומרים שונים כשבבסיסם פסוקים מהמקורות או תכנים ישראליים עבריים בעלי משמעות, שיוצרות יחד תמונות קיר מעוצבות. מה שבטוח הוא, שהקטנצ'יק הזה הוא שילוב מנצח של "אבא ואמא" – שילוב של חומר ורוח. סקרנים? הנה קישור לפרויקט הראשון של "חומר ורוח – אומנות עברית"

אהבתם את הפוסט? שתפו!

תגובה אחת על “על חומר ועל רוח – מיתוג חדש”

  1. הי אביבה, גם אני אוהבת את השילוב של חומר ורוח, אוהבת גם איך שחיברת את זה למאוורר, סוג של אהבה או סקרנות אינטואיטיבית שלך :) תתחדשי על הלוגו, הוא נראה מקסים. מחכה כבר לראות אותו גם בראש הבלוג (?) וגם מעניין לקרוא על תהליך המיתוג הארוך שעברת, אכן לפעמים תהליכי חיפוש ודיוק הם ארוכים… :)

השארת תגובה

buy essay english essay writing write essay for me online essay writer